همزمان با سراسر کشور صورت گرفت
آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی در خراسان جنوبی

طرح بسیج سلامت نوروزی همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد.

خبرگزاری فارس: آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صبح امروز در مراسم اجرای مانور بسیج نوروزی اظهار داشت: این طرح از امروز به مدت 45 روز همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد.

کامبیز مهدی‌زاده با اشاره به استقرار 16 اکیپ بهداشتی در این طرح، تصریح کرد: در هر اکیپ حداقل سه نفر کار نظارت بهداشتی را انجام می‌دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ابراز داشت: این طرح به منظور کنترل مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی آغاز می‌شود.

مهدی‌زاده با بیان اینکه این نظارت در تمام سال انجام می‌شود، افزود: اما در این طرح کار نظارت بهداشتی بر اماکن عمومی با شدت و دفعات بیشتری انجام می‌شود.

وی هدف از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی را ارتقاء سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی عنوان کرد و گفت: ایمنی آب و مواد غذایی در مکان‌های عمومی از اهداف این طرح است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به انجام 105 هزار نفر ساعت کار در طرح بسیج نوروزی سال گذشته، متذکر شد: در سال گذشته از 85 درصد اماکن عمومی بازدید انجام شده است.

این مسئول اضافه کرد: در سال گذشته از 5 هزار و 180 مکان تهیه و توزیع مواد غذایی 4 هزار و 491 مورد بازدید انجام شده است.

مهدی‌زاده تعداد متصدیان معرفی شده به مراجع قضایی را 95 نفر اعلام کرد و افزود: در سال گذشته 2 مورد از این مکان‌ها تعطیل شده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به وجود 2 هزار و 200 مکان تهیه و توزیع مواد غذایی بین راهی در استان، ادامه داد: در سال گذشته 2 هزار و 407 مورد بازدید از این مکان‌ها صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در طرح بسیج سلامت نوروزی سال گذشته یک مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی بین راهی در استان تعطیل شده است.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: سامانه 1490 آمادگی رسیدگی به شکایات بهداشتی هم استانی‌ها است.